SRBIN ODVEO TURKE NA VRH EVROPE: Maestralni Micić nosio Efes do prve Evrolige!

Košarkaši Efesa osvojili su Evroligu prvi put u istoriji.

Oni su u velikom finalu u Kelnu savladali Barselonu rezultatom 86:81.

Najzaslužniji za najveći trijumf turske ekipe bili su naš Vasilije Micić i Amerikanac Šejn Larkin.

Srpski reprezentativac je meč završio sa 23 poena, pet asistencija i tri skoka, dok je Larkin imao 21 poen i tri završna dodavanja.

Micić je prve poene iz igre ubacio krajem prvog poluvremena, da bi u drugom eksplodirao, u trećoj četvrtini je doneo dvocifrenu prednost svom timu, da bi u poslednjoj prelomio meč u završnici.

Od njihovih saigrača doprinos su imali i Sertač Sanli sa 12 poena, odnosno Danston i Moerman sa po šest poena.

Kod Barselone je najbolji bio Kori Higins sa 23 poena. Kjurik je dodao 18, Dejvis 17, uz 11 skokova, a Mirotić 11.

Prvo poluvreme oblilovalo je faulovima, igralo se u serijama, a obeležio ga je i preokret turske ekipe.

Na samom početku duela gotovo sve poene za Efes postizao je Sertač Šanli, da bi mu ubrzo odgovorio Brendon Dejvis, koji je tokom prvih 10 minuta imao isto toliko poena, kao i pet skokova.

Klaver je dobro čuvao Micića, Larkin nije bio u tim momentima u elementu, a Katalonci su rivalu pravili velike probleme prilikom ofanzivnog skoka.

Barsa je na startu drugog kvartala stekla dvocifrenu prednost, koju je Efes, počeo, malo po malo da topi, da bi potom u potpunosti preokrenuo rezultat u svoju korist.

Završnica prvog poluvremena se odužila, igrači su se umorili, bilo je dosta faulova i promašaja, a prednost nakon 20 minuta igre imao je Efes, 39:36.

U trećoj četvrtini Vasa Micić je ušao u svoj ritam i bio je nezaustavljiv. Asistirao je, mučio je Barsinu odbranu kako prodorima, tako i šutevima sa distance.

Barselonu je u tim trenucima u životu odrđžao Kori Higins, junak iz polufinala protiv Armanija.

Katalonci su se u poslednjoj četvrtini rezultatski vratili na isti način kao i Efes tokom drugog kvartala, pa su pred poslednjih pet minuta ekipe bile izjednačene.

Micić je ponovo „povukao“, Efes je „prelomio“ duel, malo zakomplikovao stvari u samom finišu, ali se na kraju popeo na krov Evrope.

Be the first to comment on "SRBIN ODVEO TURKE NA VRH EVROPE: Maestralni Micić nosio Efes do prve Evrolige!"