PEVCI UPISALI NOVA TRI BODA: Kejn sa bele tačke ostavio Totenhem u borbi za titulu (VIDEO)

Fudbaleri Totenhema savladali su na Vajt Hart Lejnu Midlsboro sa 1:0.

Ovim trijumfom Sparsi su ostalu u kakvoj takvoj trci za titulu.

Pevci su dominirali tokom prvog poluvremena. Gosti su tokom svih 45 minuta bili pod žestokom opsadom, ali su nekako uspeli da na odmor odu sa rezultatom 0:0.

Ništa se nije menjalo ni u nastavku utakmice, Totenhem je imao više od igre. Ekipa Maurisija Poketina do gola stiže u 58. minutu. Son je iznudio penal, a hladnokrvni egzekutor bio je Hari Kejn. Posle ovog pogodka Midlsboro je jalovo pokušavao da dođe do boda, a Totenhem je propustio nekoliko velikih prilika da osigura trijumf. Kazna za sve te promašaje mogla je da stigne u samoj završnici, ali je udarac De Rona završio pored gola.

Totenhem je sada drugi na tabeli sa 50 osvojenih bodova i jedini je tim koji je u jednocifrenom zaostatku za Čelsijem. Sledeće nedelje Pevce očekuje teško gostovanje Liverpulu. Midlsboro je sa druge strane u sve većim problemima. Ekipa Ajtora Karanke ne zna za pobedu u sedam uzastopnih mečeva u Premijer ligi i nalazi se na 15. mestu sa 24 osvojena boda, samo četiri više od opasne zone.