Fudbaleri Crvene zvezde uz dosta muke savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu u okviru 15. kola Superlige Srbije.

Jedini gol postigao je Aleksandar Katai sa bele tačke u 74. minutu.

Sudija Lazar Lukić pokazao je na penal posle duela Cvetinovića i Pešića, a navijači domaćeg tima su potom skandirali „lopovi, lopovi“.

Crveno-beli su se sa nova tri boda učvrstili na poziciji broj jedan, dok je Radnički trenutno deveti.

Utakmica je počela uz dosta žustrih startova sa obe strane, ali u sporom ritmu.

Malo toga se dešavalo pred oba gola, u prvih pola časa igre odbrana Kragujevčana je bez većih problema zaustavljala napade Crvene zvezde.

U 30. minutu, sevnula je akcija gostiju, El Fardu Ben je centrirao sa desne strane, pravo na glavu Mirka Ivanića.

Zatresla se mreža iza leđa golmana Raičevića, ali je morao da interveniše VAR.

I posle konsultacija, poništen je gol Crvene zvezde jer je Ben bar za pola metra bio u ofsajdu.

Kao da je to bio signal da crveno-beli krenu nešto agilnije.

U 39. minutu imali su odličnu šansu, slobodan udarac sa 20 metara koji je izveo Gelor Kanga.

Gabonac je odlično ciljao, Raičević je već bio savladan, ali se isprečila stativa i domaćin je imao mnogo sreće.

Do odlaska na odmor beleže se još dva pokušaja šampiona, Srnića u 41. i Ivanića u 42. minutu, ali se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku, prve pretnje crveno-belih usledile su u 50. i 54. minutu kada su pokušali Ivanić i Ben.

Prvi je bio za malo neprecizan, a drugi je izblokiran u poslednji čas.

Potom, u 64. minutu, novi slobodan udarac za Crvenu zvezdu. Izveo ga je Katai, ali prečka je spasila domaćine.

I onda, igrao se 74. minut kada je Pešić pao posle duela sa Cvetinovićem, a sudija Lukić dosudio penal i izazvao veliki bes domaćih igrača i domaće publike.

Katai je uz dosta sreće pogodio za 1:0 i ispostaviće se doneo pobedu crveno-belima.

Radnički je u nadoknadi imao najbolju šansu preko Jovanovića, koji je šutirao glavom iz peterca, ali promene rezultata nije bilo.

Be the first to comment on "PENAL SPASAO ZVEZDU: Katai sa bele tačke srušio Radnički, Čika Dačom se orilo „lopovi, lopovi“!"