NIJE JOJ DALA NI PROMIL ŠANSE: Serena za manje od sat vremena savladala Hrvaticu i zakazala dvoboj sa sestrom Venus!

U finalu Australijen opena gledaćemo duel dve sestre Vilijams, Serene i Venus.

Serena je u polufinalu odigrala sjajan meč i Hrvatici Mirjani Lučić Baroni nije dala ni promil šanse, bilo je 6:2, 6:1 za samo 52 minuta igre.

Mlađa sestra Vilijams je od starta dominirala, dok je iskusna Hrvatica pravila veliki broj neiznuđenih grešaka. U prvom setu Serena je rivalki dva puta oduzela servis, pa je posle 26 minuta igre pobedila sa 6:2 i povela sa 1:0. Baroni je u ovom delu igra imala čak 14 neiznuđenih grešaka.

Ništa se nije menjalo ni u nastavku meča. Hrvatica je nastavila da pravi veliki broj grešaka, a Serena je ubacila u veću brzinu, pa je ovaj set rešila još ubedljivije nego prvi, 6:1.

Vilijams je meč završila sa 14 vinera, naspram 10 koliko je imala Lučić Baroni. Ipak, prevaga je bila u neiznuđenim greškama. Hrvatica ih je napravila čak 23 u 15 odigranih gemova, čime je dosta olakšala Sereni put do pobede. Baroni za ceo meč nije stvorila nijednu brejk priliku, a osvojila je samo devet poena na servis Amerikanke.

Sada nas očekuje pravi spektakl u finalu, i duel sestara Vilijams.

Klikom na neku od reklama, pomažete rad našeg sajta.