Vaterpolisti Srbije deklasirali su Crnu Goru sa 14:6 u poslednjem meču grupne faze Olimpijskih igara.

Srbija je ovim trijumfom zauzela treće mesto u grupi i u četvrtfinalu igraće protiv Italije, dok će Crna Gora ići na megdan Grcima.

Delfini su dominirali od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo su stigli do ubedljive pobede nad komšijama.

Već posle četiri minuta igre Srbija je stekla neverovatnih 3:0, a na kraju prve deonice bilo je 6:1 za izabranije Dejana Savića.

Odbrana je bila fantastična, a sjajan na golu je bio i rezervni golman Branislav Mitrović koji je sve udarce branio nemoćnim Crnogorcima.

Konstantno smo uvećavali prednost, pa smo pred poslednju deonicu vodili sa 13:4.

Crna Gora je u četvrtom periodu uspela samo malo da ublaži poraz, pa je Srbija sa velikih 14:6 uplašila sve rivale u Tokiju.

Najefikasniji na meču bio je kapiten Filip Filipović sa tri gola, po dva su dali Nikola Dedović i Duško Pijetlović, dok je na drugoj strani Aleksandar Ivović takođe dao tri pogotka.