RAFA UNIŠTIO RAONIĆA: Atomski tenis Nadala, sledi Dimitrov!

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedio Kanadjanina Miloša Raonića sa 6:4, 7:6, 6:4.

Nadal će u svom 24. grend slem polufinalu igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova, koji je ranije danas slavio protiv Belgijanca Davida Gofana.

Špancu će to ujedno biti i prvo polufinale na nekom grend slem turniru od 2014. godine.

Raonić je u petom gemu prvog seta uspeo da spasi brejk, ali mu to nije pošlo za rukom dva gema kasnije, pa je Nadal poveo sa 1:0 posle 43 minuta igre.

Drugi set je trajao gotovo duplo duže i rešen je tek u taj-brejku. Kanadjanin je imao veliku priliku da izjednači u setovima, ali nije uspeo da iskoristi čak šest set lopti tri u desetom gemu i tri u taj-brejku. Nadal je taj-brejk dobio rezultatom 9:7.

Nadalu je za trijumf u trećem setu bio dovoljan samo jedan brejk, a napravio ga je desetom gemu.

U drugom polufinalu će se sastati Švajcarci Rodžer Federer i Stan Vavrinka.