ŠESTI TRIJUMF U NIZU: Zvezda rutinski dobila Bačku (VIDEO)

Fudbaleri Crvene Zvezde upisali su sedmi trijumf u Superligi. Crveno-beli su na svom stadionu pobedili Bačku sa 2:0.

Ekipa Grofa Božovića je stigla do vođstva u 12. minutu, posle dosadnog starta utakmice. Strelac sa bele tačke bio je kapiten Aleksandar Luković. Posle tog pogodka Bačka je propustila nekoliko lepih šansi da stigne do izjendačenja, a najbliža je bila golu u 22. minut kada je Čekoviću u situaciji 1 na 1 Supić sjajno odbranio udarac, i pokazao da Božović nije pogrešio što mu je ukazao šansu. Zvezda je kaznila promašaje gostiju u 35. minutu, strelac je bio Petar Orlandić. To je bio i konačan rezultat prvog dela.

Bačka je na samom staru imala veliku šansu, ali je šut Lukovića završio na stativi. Samo dva minuta kasnije ista situacija na drugoj strani, Donald je šutirao, a lopta je pogodila okvir gola. Nije bilo promene rezultata do kraja utakmice, i ako su obe ekipe imale dobre prilike da postignu pogodak.

Posle osam odigranih kola Zvezda se šepuri na vrhu tabele sa 22 osvojena boda, Bačka je poslednja sa samo 4 poena.

SASTAVI: Crvena zvezda: Supić – Petković, Luković, Le Talek, Ristić – Donald, Poletanović – Kanga, Mouče (Plavšić 89′), Ruis (Srnić 80′) – Orlandić
Bačka: Stepandić – Josimov, Đurić, Smiljanić, Rogač, Švonja, Bjeloš, Trivunović, Milovac (Klisura 78′), Luković, Čeković