30. POBEDA U NIZU NAD PANTERIMA: Zvezda rutinski savladala FMP!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP 90:82, u meču 26. kola ABA lige.

Crveno-beli su tako ostvarili 30. uzastopnu pobedu protiv ekipe iz Železnika.

Po svemu sudeći, Crvena zvezda će sa prvog mesta u doigravanje i biće slobodna u četvrtfinalu, isto kao i Partizan.

Do pobede su Crvenu zvezdu predvodili Mitrović sa 17 poena i 10 skokova, kao i Lazarević, Dobrić i Ivanović sa po 12 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Izundu sa 23 i Džons sa 19 poena.

FMP je namučio Crvenu zvezdu u prvom poluvremenu, zahvaljujući sjajnim partijama Džonsa i Izundua.

Domaćin se mučio u napadu u prvoj polovini prve četvrtine, dok ni dobro poznata odbrana nije funkcionisala, što smo videli i na primeru Ostina Holinsa, koji je za nepuna dva minuta napravio tri faula i završio svoju epizodu u prvom poluvremenu.

Džons je bio sjajan na drugoj strani i bio je nezaustavljiv, pošto je postigao 11 poena u prvoj četvrtini i razigravao je saigrače, pa je FMP imao velikih +12 na dva i po minuta do kraja prve deonice.

Zvezda je preko Kalinića i Voltersa napravila seriju 7:0 i na kraju prve deonice bilo je +4 za FMP.

Gde je stao Džons, nastavio je Izundu, koji je u drugoj četvrtini upisao 12 poena i pet skokova, pa je održavao prednost gostujuće ekipe.

Lazarević je sa osam vezanih poena pokrenuo Zvezdu i vratio je na posed zaostatka, a sjajan je bio i Luka Mitrović, koji je u prvom poluvremenu ubacio 13 poena i na kraju poluvremena doneo preokret košem uz faul.

Na kraju prvog poluvremena Zvezda je imala poen prednosti, u meču gde smo za 20 minuta košarke videli 101 poen.

Crveno-beli su usporili utakmicu u trećoj četvrtini i nisu više trčali i ispucavali se zajedno sa gostima, kojima taj stil igre apsolutno odgovara.

Dobrić je vezao dve trojke na startu, trojku je pogodio i Vajt, a serija se nastavila lakim poenima i Zvezda odlazi na dvocifrenu prednost.

FMP je za sedam minuta postigao samo četiri poena i sve je to domaćin iskoristio, koji odlazi na ogromnih +16.

Na kraju treće četvrtine bilo je +12 za crveno-bele.

Rutinski je Crvena zvezda zadržala dvocifrenu prednost u četvrtoj četvrtini i došla do pobede.

Pokušavao je FMP da se vrati u meč, ali izabranici Dejana Radonjića to nisu dozvolili.

Be the first to comment on "30. POBEDA U NIZU NAD PANTERIMA: Zvezda rutinski savladala FMP!"