PROKLETSTVO I DALJE TRAJE: Srbija otišla u polufinale i poslala Hrvate tamo gde im je i mesto!!!!

SRBIJA JE U POLUFINALU OLIMPIJSKIH IGARAAAAAAAAA. HRVATSKA JE POSLANA „DOMA“ REZULTATOM 86:83.

Ni posle 20 godina, bivša braća NE MOGU da nas pobede na velikom takmičenju. I dalje sanjaju ono silaženje sa postolja.

A, sad malo o samoj utakmici. Hrvati su bolje odigrali prvo poluvreme, igrali smo stegnuto u napadu, pa se na poluvreme otišlo sa 38:32 za Kockaste.

Usledila je furiozna treća četvrtina, Bogdan je pogodio dve trojke sa Kopakabane, a Teodosić je genijalno delio asistencije. Posle treće četvrtine koju smo dobili 34:14, bilo je plus 14 za naše. Međutim, Hrvati se nisu predavali, a naši su brzo ušli probleme sa faulovima u poslednjem periodu. Mogli su Kockasti nekoliko puta do vođstva, ali srećom nisu. Na kraju je presudila penal završnica, u kojoj su Jokić i Teodosić pogodili šest bacanja za redom. Pokušao je Aco Petrović pritiskom na sudije da izvuče nešto više, ALI NIJE MOGAO, pa je SRBIJA otišla u polufinale, gde je čeka Australija.

Najefikasniji u nšem timu bio je Bogdan Bogdanović sa 18 poena, pratio ga je trio Marković, Raduljica, Jokić sa 12, a Teo je dodao 9 uze 10 asistencija. Kod tužne braće najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 28 poena.