IGRA MAČKE I MIŠA: Košarkaši Srbije deklasirali Kinu

Košarkaši Srbije savladali su Kinu u poslednjem meču grupe a Olimpijskog turnira sa 94:60.

Kinezi su se držali samo u prvoj četvrtini, koju su košarkaši Srbije rešili us voju korist sa 24:18. Već do poluvremena otišli smo na velikih 15 poena razlike.

Treća četvrtina bila je prava košarkaška klinika momaka Saleta Đorđevića. Lepe akcije, pogođene trojke, asistencije, donele su ubedljivih 35:15 u trećem periodu. Razlika je neprestano rasla. U poslednjih 10 minuta Orlovi su spustili gas, što su Kinezi iskoristili u nekolik poslednjih minuta da poraz učine podnošlivijim, pa je razlika sa preko 40, na kraju bila 34, 94:60.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bogdan Bogdanović sa 19 poena i 5 postignutih trojki, pratio ga je sjajni Kalinić koji je dao 15 pogodaka, dok su po 11 postigli Mačvan i Raduljica. Kod Kineza najbolji je bio Dži Janlijen sa 20 poena.

Ovim trijumfom naši momci potvrdili su četvrtu poziciju u grupi, pa sutra čekaju rasplet u grupi A, posle kojeg će dobiti protivnika u četvrtfinalu. Jedno je sigurno, ne možemo na Španiju.