ZVEZDI PRESELA CEDEVITA: Crveno-beli poraženi u neizvesnoj završnici u Zagrebu!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u neizvesnom meču u Zagrebu od ekipe Cedevite, u petom kolu ABA lige – 79:74.

Izabranici Dušana Alimpijevića vezali su drugi poraz, posle izgubljenog meča od Budućnosti, u prošlom kolu, dok su puleni Jurija Zdovca prekunuli niz od četiri poraza.

Meč u Zgrebu od početka do kraja bio je neizvesan.

Crveno-beli su bolje započeli meč i posle startnog vođstva Cedevite d 2:0, preuzeli kontrolu u Zagrebu, da bi u finišu prve deonice domaćini smanjili prednost na poen zaostatka – 19:18.

U drugom kvartalu Zvezda je napravila veliki broj grešaka i uspela da izgubi čak deset lopti, dok su Hrvati imali samo tri izgubljene lopte.

Na sredi drugog kvartala Cedevita je imala devet poena prednosti – 31:22, a iako je domaći sastav bio blizu dvocifrene prednosti, tim iz Beograda je zaigao bolje u završnici pa je poluvreme završeno izjednačenim rezultatom – 39:39.

U drugom poluvremenu viđena je rezultatska klackalica. Dosta faulova na jednoj i na drugoj strani.

U ključnim momentima sudija je dosudio namernu ličnu Peri Antiću četiri minuta pre kraja.

Cedevita je u finišu vezala pet poena i slavila sa 79:74 i tako prekinula niz od četiri poraza.