Košarkašice Srbije poražene su u Belemu od Australije rezultatom 75:73 u okviru 3. kola kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Naše dame su tako propustile priliku da same sebi obezbede mesto na OI, što bi učinile da su savladale Australijanke.Ovako, moramo da čekamo ishod utakmice između Brazila i Nemačke.

Tu ćemo morati da navijamo za Nemice ili da se nadamo pobedi Brazilki većoj od sedam poena razlike. Ukoliko bi Brazil slavio sa sedam poena razlike, broj koševa bi odlučivao ko će dalje.

Srbija je odlično otvorila meč i posle deset minuta igre vodila je rezultatom 22:12.

Ipak, Australijanke, koje su već obezbedile mesto u Parizu, preokreću u drugoj četvrtinii na poluvreme odlaze vođštvom rezultatom 35:34. Srbija je trojkom otvorila drugo poluvreme, a Australija je odgovorila sa osam vezanih poena.

Nikako nismo mogli da se vratimo u vođštvo, sve do početka četvrtog kvartala. Izabranice Marine Maljković povele su 62:56, ali je usledio novi preokret.

Stekle su rivalke četiri poena prednost, a Angela Dugalić je potom postigla trojku.

Ipak, to je bilo sve od našeg tima, pa je Australija upisala i treću pobedu u Belemu i osvojila prvo mesto u grupi.

Najbolja u našem timu bila je Ivon Anderson sa 20 poena, Dragana Stanković je dodala 16.

Marijana Tolo je sa 13 bila najefikasnija u Australiji, Isobel Borlase dodala je 12, a Ezi Magbegor 11 koševa.

Be the first to comment on "VELIKA ŠTETA: Srbija propustila šansu da se plasira na OI, sada nije sve u našim rukama!"