Miomir Kecmanović završio je učešće na Australijan openu.

Srpski teniser je u osmini finala turnira u Melburnu poražen rezultatom 3:0 (6:4, 6:4, 6:0) od Karlosa Alkarasa.

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i druga pobeda Španca, a meč je trajao 110 minuta.

Karlitos će u borbi za plasman u polufinale igrati protiv Aleksandera Zvereva, koji je posle pet setova savladao Kamerona Norija.

Drugi teniser sveta je odigrao veoma dobar meč i Miomir nije imao ni najmanju šansu da stigne do pobede.

Alkaras je već u trećem gemu prvog seta stigao do brejka i stečenu prednost ljubomorno je sačuvao do samog kraja i rezultatom 6:4 poveo sa 1:0.

U drugom setu nešto veći otpor Kecmanovića, ovog puta je Španac u sedmom gemu napravio brejk.

Alkaras je ponovo bez problema sačuvao prednost i ponovo rezultatom 6:4 osvojio set.

U trećem setu Kecmanović se u potpunosti raspao, te nije uspeo da osvoji nijedan gem. Alkaras je čak tri brejka napravio i osvojio treći set rezultatom 6:0 i tako stigao do važne pobede.

Sve u svemu bio je ovo sjajan turnir za Miomira. Stigao je do osmine finala, a recimo prošle godine nije imao niti jednu pobedu na četiri Grend slema.

Nadali smo se da bi mogao da iznenadi Alkarasa, ali je Španac pokazao da je u ovom trenutku dosta kvalitetniji igrač od Kecmanovića i zasluženo prošao u četvrtfinale.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.

ZAPRATITE NAS NA INSTAGRAMU:

Be the first to comment on "KECMANOVIĆ ELIMINISAN IZ MELBURNA: Alkaras bez milosti, Miomir nije imao ni najmanju šansu!"