UMORNI CRNO-BELI BEZ ŠANSE U MADRIDU: Real ubedljivo savladao Partizan!

Košarkaši Partizana prekinuli su niz od pet uzastopnih pobeda u Evroligi.

Umorni crno-beli odigrali su najgori meč u sezoni i doživeli težak poraz na gostovanju Real Madridu rezultatom 91:75.

Parni valjak sada ima skor od devet pobeda i sedam poraza, dok su Madriđani neprikosnoveni na vrhu sa 15 pobeda i samo jednim neuspehom i to protiv Panatinaikosa.

Izabranici Željka Obradovića dobro su započeli meč, Bruno Kaboklo je vezao pet uvodnih poena za vođstvo našeg tima rezultatom 5:2.

Ioak, Džanan Musa je dominirao na drugoj strani, ubrzo je stigao do dvocifrenog broja poena, dok se Partizan mučio u napadu, a u odbrani bio premekan.

Da nije bilo Kabokla, crno-beli bi već imali ozbiljan rezultatski zaostatak.

Musi su se potom pridružili Mario Hezonja, Rudi Fernandez i Serhio Ljulj, pa je Real poveo sa maksimalnih 38:21.

Partizan je uspeo da se poveže u finišu prvog poluvremena, spustio je prednost Madriđana na jednocifrenu, ali je Ljulj ubacio još jednu trojku i Real je posle 20 minuta igre vodio rezultatom 48:36.

Partizan je propustio šansu da smanji prednost Reala na startu treće četvrtine, a kazna je bila surova. Šampion Evrope je serijom 16:2 otišao na maksimalnih 69:44 i tu je bio kraj meča.

Razlika je u jednom trenutku bila i 27 poena, a Partizan je do kraja meča samo uspeo da ublaži poraz i to zahvaljujući sjajnoj roli Balše Koprivice koji je ubacio 11 poena u poslednjoj deonici.

Na kraju ubedljiv poraz umornog Partizana, Obradović je odmorio veći broj igrača kada je video da šanse za pobedu nema, pa je to jedina dobra stvar iz ovog meča.

Najefikasniji u Realu bio je Džanan Musa sa 23 poena i šutom iz igre 10/12, pratili su ga Mario Hezonja i Vensan Poarije sa 14.

Partizan je predvodio Bruno Kaboklo sa 18 poena, Tristan Vukčević je dodao 12, a Balša Koprivica 11.

Crno-beli u narednom kolu dočekuju Virtus, dok će Real put Francuske na megdan Asvelu.

View this post on Instagram

A post shared by sportextra.net (@_sportextra)

Be the first to comment on "UMORNI CRNO-BELI BEZ ŠANSE U MADRIDU: Real ubedljivo savladao Partizan!"