HEROJSKI BOD VICEŠAMPIONA SRBIJE:TSC neporažen protiv Olimpijakosa!

Fudbaleri TSC-a odigrali su u Bačkoj Topoli nerešeno 2:2 sa Olimpijakosom, u drugom kolu grupe A Lige Evrope.

Golove za tim iz Pireja su vodili zahvaljujući golovima Jorgosa Masurasa u 16, odnosno Danijela Podensa u 57, međutim, domaći su uspeli da se vrate.

Ifet Đakovac je smanjio u 63, potom je direktan crveni karton u 71. zaradio defanzivac gostiju Andreas Ntoi, da bi konačan rezultat postavio Miloš Pantović u 90. minutu.

Crveno-beli iz Pireja su krenuli jako od samog starta i želeli su na prepad da ugroze stegnute igrače domaćih.

Fortunis i Kini su prvi pripretili, Olimpijakos je imao inicijativu, ali je grešku defanzivca gostiju i loše vraćene lopte za Paskalakisa, domaćin umalo kaznio.

Olimpijakos je do vođstva stigao u 17. minutu, a prelepu akciju golom je krunisao Jorgos Masuras.

Sve je krenulo od fantastične duge lopte Fortunisa za Podensa, koji je podigao glavu, pogodio u „trepavicu“ Masurasa, koji je savladao potom Veljka Ilića.

TSC je delovao smušeno u prvih 25 minuta, da bi onda počeo polako da se oslobađa pritiska.

Najbolju šansu imao je Marko Rakonjac, koji je posle povratne Jovanovića, iz naleta snažno šutirao preko prečke.

Do pauze su oba tima još po jednom pripretila, ali ništa ozbiljno, tako da ni promene rezultata nije bilo.

Nastavak susreta obilovao je prekidima, da bi Olimpijakos u 57. minutu uspeo preko Danijela Podensa da duplira vođstvo.

TSC je otklonio opasnost posle kornera, samo za trenutak, pošto je Fortunis pronašao Podensa u šesnaestercu, a ovaj usamljen se okrenuo, namestio na levu nogu i pogodio bliži ugao Ilićevog gola.

Ubrzo se na terenu našao i Stevan Jovetić, koji je zamenio upravo Podensa, da bi koji trenutak kasnije TSC stigao do pogotka.

Bila je to brza akcija, Jovanović je lepo ostavio loptu Ifetu Đakovcu, koji je pogodio dalji ugao Paskalakisovog gola.

Šanse domaćih naglo su porasle u 71. minutu, kada je direktan crveni karton dobio Andreas Ntoi, koji je kao poslednji igrač odbrane srušio Jovanovića.

Jurili su domaći povratak u finišu sa igračem više, a inicijativa im se konačno isplatila u 90. minutu, kada je Miloš Pantović pogodio mrežu Olimpijakosa za konačnih 2:2.

Inače, u drugom meču ove grupe, Vest Hem je na gostovanju pobedio Frajburg rezultatom 2:1.