DOMINACIJA „ORLOVA“: Srbija SRUŠILA bezobrazne Nemce!

Odbojkaši Srbije savladali su Nemačku rezultatom 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:19) u okviru 5. kola prve faze Evropskog prvenstva u Italiji.

„Orlovi“ su u Ankoni stigli do četvrte pobede, a jedini poraz upisali su protiv domaćina Italije.

Izabranici Igora Kolakovića će osvojiti drugo mesto u grupi, a u osmini finala igraće protiv trećeplasirane ekipe iz grupe C, što će biti ili Češka ili Severna Makedonija.

Meč protiv Nemačke obeležio je incident krajem prvog seta, koji je bio veoma neizvestan i igralo se poen za poen.

Ali, u samoj završnici Srbija je uspela da se odlepi, što je najviše iznerviralo korektora Nemačke Grosera, koji je kolegi sa suprotne strane Aleksandru Atanasijeviću rekao da je „majmun“.

Popularni Bata je odreagovao, krenuo ka rivalu i umalo je došlo do obračuna, ali je to izbegnuto.

Prema pravilima, obojica su kažnjeni gubitkom po jednog poena za svaki tim, a to je pri rezultatu 24:21 značilo osvajanje seta za Srbiju.

Do obračuna nije došlo, ali su ostale tenzije na terenu i u drugom setu. Nemci su poveli 2:0, Srbija preokrenula na 6:2, ali su „Panceri“ počeli sjajno da serviraju i popucala je odbrana Srbije.

Uskoro je usledio novi preokret i vrlo suvereno osvajanje drugog seta od strane nemačkog tima.

Treći set doneo je veoma neizvesnu i dramatičnu borbu, ponovo do same završnice kada je, pri rezultatu 21:21, na servis došao Aleksandar Atanasijević.

Tukao je kao maljem, Nemci to nisu mogli da isprate, a uz pomoć bloka Srbija je serijom došla do 2:1 u setovima.

Četvrti set bio je mnogo manje neizvestan, pošto je Srbija odmah stekla razliku koju nije ispuštala do samog kraja, te je upisala vredan trijumf za bolju poziciju pred osminu finala.

Be the first to comment on "DOMINACIJA „ORLOVA“: Srbija SRUŠILA bezobrazne Nemce!"