ČUDO NA KROVU: Voždovac NADIGRAO Zvezdu, Baharov prvi poraz!

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz ove sezone.

Crveno-beli su poraženi na gostovanju Voždovcu rezultatom 3:2 u okviru 5. kola Superlige Srbije, pa više nisu na prvom mestu srpskog šampionata.

Ovo je ujedno bio i prvi neuspeh Baraka Bahara na klupi srpskog šampiona.

Domaćin je poveo već u 5. minutu igre. Miloš Degenek je napravio veliku grešku, što je ekspresno bilo kažnjeno.

Lopta je stigla do Borisava Burmaza koji ju je odapeo i „probušio“ mrežu nemoćnog Omrija Glazera.

Crveno-beli su prvu pravu priliku stvorili tek u 15. minutu meča. Vezista Marko Stamenić okušao je sreću iz velike daljine, ali je njegov udarac završio pored stative.

Samo minut kasnije moglo je da bude 2:0. Bogdan Jočić je odlično šutirao, ali je Glazer još bolje odbranio i nogom poslao loptu u korner.

U narednih nekoliko minuta Zvezda je propustila dve dobre šanse, Osman Bukari i Vladimir Lučić nisu bili precizni.

Usledio je mirniji period meča sve do 38. minuta kada je Piter Olajinka propustio najbolju šansu za goste i pogodio prečku. Tri minuta kasnije Zvezda je uputila i prvi udarac u okvir gola, ali je to bio slab pokušaj Stefana Mitrovića.

Lučić je u 42. minutu propustio ogromnu priliku kada je iz neposredne blizine posle sjajne akcije promašio ceo gol.

Kazna je stigla već u narednom minutu. Sjajna tranzicija Voždovca dovela je Neškovića u situaciju da ima jedan na jedan sa Mijailovićem. Odlučio je mladi fudbaler da oproba udarac sa ivice šesnaesterca, pogodio je suprotan ugao Zvezdinog gola i povisio na 2:0.

Menjao je Barak Bahar na poluvremenu, u igru je uveo Milana Rodića i Gelora Kangu, ali Zvezda nije dolazila do prilika.

A, onda u 61. minutu novi hladan tuš za goste sa Marakane. Ovog puta katastrofalno je reagovao Aleksandar Dragović, rezervista Danilo Teodorović mu je ukrao loptu, a onda preciznim udarcem savladao istrčalog Glazera.

Voždovac je tako stigao do neverovatnih 3:0.

Uspela je Zvezda u 75. minutu da smanji na 3:1, a strelac je bio Rodić. On je glavom postigao gol.

Činilo se da će domaćin bez problema privesti meč kraju, ali se onda dogodila prava drama. Zvezda je u 91. minutu smanjila na 3:2 sa bele tačke, a strelac je bio Kanga. Igrač Voždovca Vukašin Đurđević na gol-liniji je igrao rukom i dobio direktan crveni karton od glavnog sudije Stanka Ostraćanina.

Igralo se osam minuta nadoknade, arbitar je pustio da se igra i do 100. minuta, ali promene rezultata nije bilo i Voždovac je osvojio golema tri boda.

ZAPRATITE NAS NA INSTAGRAMU:

Be the first to comment on "ČUDO NA KROVU: Voždovac NADIGRAO Zvezdu, Baharov prvi poraz!"