DESETA POBEDA U NIZU: Olga je NEZAUSTAVLJIVA na Rolan Garosu!

EPA/CAROLINE BLUMBERG

Najbolja srpska teniserka Olga Danilović nastavila je sa fantastičnim rezultatima.

Ona je u drugom kolu Rolan Garosa rezultatom 2:0 (6:2, 7:5) savladala Jasminu Paolini iz Italije.

Bio je to njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf Srpkinje, a meč je trajao 96 minuta.

Olga je odigrala fantastičan prvi set. Dominirala je od prvog do poslednjeg poena, dva puta je oduzela servis Italijanki i lako je stigla do 6:2 i vođstva od 1:0.

Paolini se probudila u drugom setu, a Danilovićeva je potpuno stala. To je 53. teniserka sveta znalački koristila i ekspresno je povela sa 5:1.

Olga je shvatila da je vrag odneo šalu, polako je podizala nivo igre i očas posla je od 5:1 stigla do 5:5. Usledio je važan gem u kojem je Srpkinja spasila tri brejk lopte i povela sa 6:5.

Jasmina je imala šansu da uvede set u taj-brejk, ali Olga to nije dozvolila, stigla je do dve vezane meč lopte, a drugu je iskoristila za pobedu i plasman u treće kolo.

Olgu sada čeka najteži mogući izazov, pošto će za rivala imati sedmu teniserku sveta, Ons Žaber.

Ipak, Danilovićeva nema šta da izgubi, igra u sjajnoj formi, ima deset pobeda u nizu i ima čemu da se nada protiv neugodne Tunišanke.

Be the first to comment on "DESETA POBEDA U NIZU: Olga je NEZAUSTAVLJIVA na Rolan Garosu!"