EPA/CAROLINE BLUMBERG

Brazilski teniser Tijago Sejbot Vajld napravio je najveću senzaciju na Rolan Garosu u poslednjih nekoliko godina.

Kvalifikant je u prvom kolu eliminisao drugog tenisera sveta Danila Medvedeva rezultatom 3:2 (7:6, 6:7, 2:6, 6:3, 6:4).

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a trajao je 255 minuta.

Sejbot Vajld je tek 172. teniser planete, ima 23 godine, a nikada u karijeri nije bio među 100 najboljih na svetu.

Ovo mu je bio i prvi meč na Rolan Garosu i to na najvećem terenu, koji je bio ispunjen do kraja.

Od početka se moglo videti da Brazilac neće biti lak rival za Medvedeva, koji ne podnosi da igra na šljaci.

Iako je Tijago izgubio odmah gem na svoj servis, ubrzo je uzvratio i izjednačio na 2:2. Vodila se velika borba u nastavku seta, oba tenisera su propuštala brojne šanse za brejk, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku.

Od početka do kraja 13. gema u prednosti je bio 172. igrač sveta, pa je zasluženo stigao do 7:3 i osvajanja prvog seta.

U drugom setu nismo videli niti jedan brejk, pa smo ponovo morali da gledamo taj-brejk. Sejbot Vajld je stigao do 6:4 i dve vezane set lopte, ali je dozvolio rivalu da osvoji četiri poena u nizu i stigne do izjednačenja u setovima.

Medvedev je konačno zaličio na sebe u trećem setu. Rus je tri puta oduzeo servis Brazilcu i sa laganih 6:2 poveo sa 2:1 u setovima.

Činilo se da je Danil uspeo da razbije otpor rivala, ali dogodilo se potpuno suprotno.

Sejbot Vajld je četvrti set otvorio sa vođstvom od 3:0. Uspeo je Medvedev da vrati brejk i smanji na 3:2, ali mu je rival ubrzo ponovo pobegao na 5:2. Priveo je Brazilac ovaj set kraju i dobio ga rezultatom 6:3 i tako uveo meč u peti set.

Ogromna borba viđena je u odlučujućem setu. Brazilac je odmah napravio brejk, ali se ubrzo Medvedev vratio.

Usledila su četiri vezana brejka, pa je Sejbot Vajld poveo sa 4:3.

Sačuvao je prednost do samog kraja, iskoristio je prvu meč loptu i napravio najveću senzaciju u Parizu.

On će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela između Kventina Halisa i Gvida Pelje.