NOVAK SMAZAO CICIPASA: Đoković na surov način do titule u Astani!

Tanjug/AP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je svoju 90. titulu u karijeri.

Novak je u velikom finalu ATP turnira u Astani deklasirao Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:0 (6:3, 6:4).

Đoković je odigrao fenomenalan meč protiv izuzetno teškog rivala i zasluženo stigao do drugog trofeja u dve nedelje, nakon što je prošle osvojio titulu u Tel Avivu.

Duel u Astani trajao je nešto više od 70 minuta, a bila je ovo osma pobeda srpskog tenisera u 11. duelu sa Grkom.

Sve se nekako brzo odvijalo u prvom setu, serveri su bili ekspresni i sigurni, a Novak je primenio pravi recept za Cicipasa.

Grka je odlično služio servis, imao je 10/11 kada ubaci prvi servis, ali kada to nije učinio – stigla je kazna.

Igrao se osmi gem, kada je Novak stigao do dve brejk prilike. Čekao je greške i dočekao, a do brejka je stigao posle još jedne greške iz forhenda Cicipasa.

Prvi period srpski as je rešio u svoju korist posle samo 32 minuta igre, a osim malih problema u trećem gemu, kada se suočavao sa 0:30, većih poteškoća nije imao.

Početak drugog seta bio je repriza prvog, pošto su obojica lako i brzo rešili svoje servis gemove.

Prve probleme imao je Stefanos u trećem gemu, kada se susretao sa dve brejk lopte, ali je nekako uspeo da „preživi“.

Đoković je izjednačio opet u gemovima, a onda vrebao nove prilike i do njih ubrzo stigao. Tri vezane šanse za brejk, prvu je Cicipas spasao, ali je potom odigrao loš drop-šot, te tako izgubio servis.

Novak je nastavio da servira odlično, lako je dobijao svoje gemove, a u onom, u kojem je servirao za trijumf, iskoristio je treću meč loptu, te tako priveo susret kraju.

Obojica igrača napraviće pauzu i naredni turnir biće im Pariz, Bersi, koji je na programu od 29. oktobra do 6. novembra.

Be the first to comment on "NOVAK SMAZAO CICIPASA: Đoković na surov način do titule u Astani!"