CRVENO-BELI BEZ MILOSTI: Zvezda PONIZILA Borac i stigla na korak od finala!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac sa 101:70 u prvom meču polufinale serije KLS.

Crveno-beli su tako stigli do 1:0 i u Čačku će imati šansu da se plasiraju u veliko finale.

Čačani su pružali otpor u beogradskoj dvorani „Aleksandar Nikolić“ donekle samo u prvom poluvremenu, a u nastavku je kvalitet došao do izražaja.

Drugi meč igraće se u nedelju u Čačku, a u subotu će Mega i Partizan u „majstorici“ odlučivati o prvom finalisti.

Rezultatski egal imali smo samo u prvoj četvrtini do rezultata 19:18 za Zvezdu, koja je u tom periodu šutirala trojke 7/8 (tri u prvih pet minuta je ubacio Branko Lazić)

Tada je usledila serija domaćih 8:0 na isteku tog dela igre i posle toga je ova utakmica bila jednosmerna ulica.

U drugoj deonici je Zvezda dodatno stegla odbranu i odlepila se od Borca, koji se trudio da se vrati presingom po celom terenu i pokretljivim napadima, ali izabranicima Marka Marinovića to nije polazilo za rukom.

Zvezda je uspela da u jednom momentu ode do +16 i, iako je Borac na odmor otišao sa 12 poena razlike, povratka više nije bilo.

U drugom delu je Zvezda dodatno pojačala i mnogo pre kraja došla do +20, a nešto kasnije i 30 poena prednosti.

To je navelo Marinovića da u završnici na parketu drži četvoricu kadeta: dvojicu Đorđa Ćurčića, Pavla Nikolića i Stefana Jankovića.

I svi su se u toj zanimljivoj završnici upisali u listu strelaca.

Kod domaćih, svi igrači osim Ognjena Kuzmića dobili su šansu i odigrali dvocifreni broj minuta. Duop Rit je bio najefikasniji sa 17 poena, uz šest skokova. Aleksa Radanov je imao 13 poena i pet skokova, po 12 opena ubacili su Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić (osam skokova).

Na drugoj strani, Nikola Kočović je upisao 14 poena, Nemanja Todorović 11, a Nenad Nerandžić 10.

Be the first to comment on "CRVENO-BELI BEZ MILOSTI: Zvezda PONIZILA Borac i stigla na korak od finala!"