PARIŽANIMA SE DRMA PRESTO: Jilmaz dominirao, velika pobeda Lila!

Fudbaleri Lila napravili su veliki korak ka osvajanju francuskog šampionata pobedivši u gostima nezgodni Lans sa 3:0.

Na terenu omraženog rivala Buruk Jilmaz i drugovi su položili, po mnogima, najveći ispit koji im je preostao do kraja trke sa Pari Sen Žermenom.

Sada imaju 79 bodova, četiri više od uzdrmanog PSŽ-a koji svoj meč 36. kola Lige 1 igra u nedelju na gostovanju Renu.

Upravo je Jilmaz ponovo bio heroj jer je već u prvom poluvremenu rešio utakmicu sa dva gola.

Prvi je dao sa 11 metara iz penala, a drugi je bio spektakularan.

Raspalio je levom nogom sa skoro 35 metara i poslao je snažno i precizno u rašnje protivničkog gola.

Bio je to 15. pogodak Turčina ove sezone. I to kakav!

Bio je ovo izjednačen meč, ali govorimo o šansama, posedu i udarcima ka golu.

Ali, Lil je svoje prilike koristio i tako je u 60. minutu mladi Džonatan Dejvid stavio tačku na ovaj susret.

Jedinu pravu priliku za utešni gol domaći su imali u 84. mintu preko Seka Fofane, ali je golman Majk Mainjan na sjajan način to odbranio.

Sva je prilika da ćemo kroz dva kola (ili ranije) dobiti novog šampiona Francuske.

Be the first to comment on "PARIŽANIMA SE DRMA PRESTO: Jilmaz dominirao, velika pobeda Lila!"