PREMIJER LIGA: Hadersfild rastužio Bridž, Kejn odveo Totenhem u Ligu šampiona!

Ekipa Čelsija gotovo da se oprostila od Lige šampiona remijem sa Hadersfildom na Stamford Bridžu 1:1 (0:0), čime su gosti ujedno obezbedili opstanak.

Hadersfild je stigao do 37 boda kolo pre kraja, odnosno ima četiri više od Svonsi Sitija koji je prvi ispod crte.

S druge strane, ‘Plavci’ sada imaju 70 bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Liverpula, kome je u poslednjoj rundi dovoljan i bod kako bi osigurali mesto u eliti i naredne godine, pošto imaju i drastično bolju gol razliku od tima Antonija Kontea.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, veliko slavlje gostiju u 50. najavio Loren Depotr, a Čelsi poraza spasao Markos Alonso samo sedam minuta kasnije.

Istovremeno, Totenhem Hotspur obezbedio je mesto među najboljim ekipama Evrope i naredne sezone, minimalnim trijumfom nad Njukasl Junajtedom pred svojim navijačima, pogotkom Harija Kejna u 50. minutu – 1:0 (0:0).

Bio je to 35. gol kapitena ‘Pevaca’ u sezoni, a 29. u nacionalnom šampionatu.

Be the first to comment on "PREMIJER LIGA: Hadersfild rastužio Bridž, Kejn odveo Totenhem u Ligu šampiona!"