NOVAKU OTVOREN PUT DO TITULE: Sjajni Tim izbacio Nadala!

Rafael Nadal je eliminisan u četvrtfinalu Mastersa u Rimu.

Njega je u borbi za polufinale savladao Austrijanac Dominik Tim sa 2:0 (6:4, 6:3) posle 111 minuta igre.

Tim se tako na savršen način revanširao Rafi za poraze u finalima Barselone i Madrida.

Za razliku od prethodnih mečeva na šljaci Nadal nije bio u elementu. Tim je igrao veoma dobro i potpuno zasluženo se plasirao u polufinale. Austrijanac je tako posle finala Madrida pokazao da se nalazi u sjajnoj formi i da je opasan protivnik za svakog tenisera.

U prvom setu Tim je napravio dva brejka, Nadal je uspeo da vrati samo jedan, pa je Austrijanac posle 51. minuta vodio sa 1:0.

Drugi set krenuo je izjednačeno, u prvih šest gemova brejkova nije bilo. Ipak, opet je prvi poklekao Nadal, Tim je napravio brejk i poveo sa 4:3. U narednom gemu Rafa je propustio nekoliko brejk lopti, što je bio i presudan momenat u setu. Dominik se izvukao, poveo sa 5:3. Nadal je servirao za opstanak u meču, ali bezuspešno. Tim pravi četvrti brejk na meču i stiže do 6:3 i plasmana u polufinale.

Ovo je bio šesti međusobni duel dvojice tenisera i druga pobeda Austrijanca.

Tim će u borbi za finale igrati protiv boljeg iz duela Đoković/Del Potro.

Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta to možete učiniti klikom na neku od reklama. Vas ništa ne košta, a nama mnogo znači!