PLAVCI OSEĆAJU MIRIS TITULE: Čelsi rutinski savladao Sautempton, trofej Premijer lige sve bliži (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija napravili su veliki korak ka osvajanju Premijer lige.

Londonski Plavci su u zaostaloj utakmici savladali ekipu Sautemptona sa 4:1.

Ovim trijumfom Čelsi je Totenhemu pobegao na sedam poena prednosti, ali uz utakmicu više.

Domaćin je na Stamford Bridžu poveo već u 5. golom Edena Azara. Ipak, gosti se nisu predavali, igrali su veoma dobro, pa su u 24. minutu golom Oriola Romeua izjednačili na 1:1. Mučio se Čelsi u nastavku poluvremena, ali je po ko zna koji put ove sezone postigao pogodak u pravom trenutku. Tik pred odlazak na odmor Kejhil se sjajno snašao posle dodavanja Alonsa, te je doneo novu prednost svom timu.

U drugom poluvremenu Kosta je golovima u 53. i 89. minutu potvrdio pobedu Konteovog tima. Rajan Bertrand je uspeo samo da ublaži poraz pogodkom u poslednjim sekundama utakmice.

Srpski reprezentativci Nemanja Matić i Dušan Tadić odigrali su svih 90 minuta za svoje timove.