PLAVCI VLADAJU LONDONOM: Čelsi lako savladao očajni Arsenal!

Fudbaleri Čelsija savladali su Arsenal sa 2:0 u velikom derbiju Londona u okviru 2. kola Premijer lige.

Čelsi je rutinski stigao do pobede na Emirejtsu, pa posle dva odigrana kola ima maksimalnih šest bodova, dok je očajni Arsenal na dnu tabele bez bodova i golova.

Plavci su poveli golom najnovijeg pojačanja Romelua Lukakua.

Snažni Belgijanac je u 15. minutu iskoristio fantastično proigravanje Risa Džejmsa da sprovede loptu u mrežu. Čelsi je nastavio sa dobrom igrom, pa je u 35. minutu stigao do 2:0, a gol je posle sjajne akcije postigao Ris Džejms.

Arsenal je dobar period igre imao krajem prvog poluvremena, ali nije uspeo da smanji rezultat, pa su igrači i menadžer Arteta ispraćeni zvižducima od strane svojih navijača na pauzu od 15 minuta.

U drugom poluvremenu totalna dominacija Čelsija, dok je Arsenal imao samo jednu dobru šansu preko Roba Holdinga.

Ipak, Haverc, Lukaku i Maunt nisu uspeli da iskoriste velike prilike, pa je na kraju ekipa Tomasa Tuhela slavila sa 2:0.

Muke za Arsenal se nastavljaju, pošto u narednom kolu gostuju šampionu Mančester sitiju i ukoliko ne naprave čudo posle tri odigrana kola biće bez bodova. Veliki derbi očekuje i Čelsi, Plavci će narednog vikenda igrati protiv Liverpula na Enfildu i biće to prvi pravi ispit za Tuhelove momke.

Be the first to comment on "PLAVCI VLADAJU LONDONOM: Čelsi lako savladao očajni Arsenal!"