PRAVA ŠTETA: Milojević bio na set od prve profesionalne titule, pa potpuno pao!

Srpski tenisr Nikola Milojević nažalost nije uspeo da osvoji prvu profesionalnu titulu u karijeri.

On je u finalu čelendžera u Tempeu izgubio od domaćeg igrača Tenisa Sandgrena, inače 175 tenisera sveta, sa 2:1 (4:6, 6:0, 6:3) posle tačno dva sata igre.

Nikola je posle velike borbe osvojio prvi set. Sandgren je već na samom startu meča napravio brejk, ali je srpski teniser do kraja seta dva puta oduzeo servis protivniku, pa je posle 46 minuta igre stigao do 6:4 i prednosti od 1:0.

Usledio je katastrofalan drugi set za Milojevića. Naš teniser nije uspeo da osvoji niti jedan gem, pa je Sandgren za samo 26 minuta izjednačio na 1:1.

U odlučujućem setu Amerikanac je dva puta napravio brejk, dok je Milojević propustio nekoliko brejk šansi, pa je Sandgren sa 6:3 slavio i osvojio titulu u Tempeu.

Ipak, Milojević nikako ne treba da očajava, na ovom čelendžeru pobedio je nekoliko sjajnih tenisera i sigurno ga očekuje veliki skok na ATP listi, a za prvu titulu ima vremena i te kako.