VILJAREALOVA MAGIČNA NOĆ NA MADRIGALU: Žuta podmornica pregazila očajni Atletiko (VIDEO)

Fudbaleri Viljareala ubedljivo su savladali Atletiko Madrid sa 3:0 u derbi meču španske Primere.

Žuta podmornica je potpuno zasluženo stigla do velikog trijumfa, i tako gotovo sigurno oduzela svaku šansu timu Čola Simeonea da se uključi u borbu za titulu.

Viljareal je na poluvremenu vodio sa 2:0. Trigeros i Dos Santos su bili strelci. Atletiko je imao dosta problema pošto je Simeone morao pre kraja prvih 45 minuta da zbog povreda zameni dva igrača, među kojima je bio i prvi golman Jan Oblak.

Jorgandžije su nešto bolje zaigrale u nastavku utakmice, ali nisu uspeli da stignu ni do utešnog pogodka, čak su u 93. minutu uspeli da prime i treći gol. Ovoga puta strelac je bio Sorijano.

Ovom utakmicom završeno je 15. kolo Primer. Viljareal se sa nova tri boda popeo na visoku četvrtu poziciju i ima 26 poena, dok je Atletiko sada tek šesti sa 25 bodova. Ekipa Čola Simeonea u poslednjih pet utakmica zabeležila je samo jedan trijumf i moraće da se potrude u nastavku sezone ukoliko žele da se domognu bar Lige šampiona.