SERIJA A: Golčina Najngolana za trijumf Rome nad Milanom (VIDEO)

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Milana sa 1:0 u derbi utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Roma je druga na tabeli sa 35 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Juventusa, dok je Milan na trećoj poziciji sa 32 osvojena boda.

Pobedu Romi na večerašnjem meču doneo je Rađa Naingolan golom u 62. minutu.

Roma je u prvom poluvremenu bila opasniji rival na terenu, ali je ipak Milan imao najbolju priliku za gol. Golman Rome Vojćeh Ščesni je u 27. minutu skrivio jedanaesterac, ali se vrlo brzo iskupio pošto je odbranio udarac Mbaje Nijanga.

Mreže su mirovale sve do 62. minuta kada je Naingolan lepo pogodio sa dvadestak metara.

Romu u narednom kolu očekuje još jedan derbi pošto gostuje Juventusu, dok Milan na svom terenu dočekuje Atalantu.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu Sasuolo sa 2:1 u utakmici 16. kola Serije A.

Fiorentina je posle prvih 45 minuta vodila sa 2:0, a oba gola postigao je hrvatski fudbaler Nikola Kalinić. Prvi u desetom minutu na asistenciju sunarodnika Milana Badelja, a drgi u 40. minutu.

Strelac za Sasuolo bio je Frančesko Ačerbi u 76. minutu.

Fiorentina je posle sedme pobede u šampionatu sedma na tabeli sa 26 bodova, dok je Sasuolo na 15. poziciji sa 17.

U narednom kolu Fiorentina gostuje Laciju, a Sasuolo dočekuje Inter.