BUNDESLIGA: Dortmund ponovo razočarao, remi Gladbaha i Hofenhajma

fudbal-lopta-fudbalska

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta napravili su iznenađenje pobedivši na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:1, u 12. kolu Bundeslige, posle čega su se popeli na treće mesto tabele.

Borusiji je ovo bio treći poraz u sezoni i sada je na petom mestu, sa 21 bodom, tri manje od Ajntrahta i Bajerna, koji igra kasnije danas, i devet bodova manje od lidera Lajpciga.

Ajntraht je poveo golom Sabolča Hustija u 46. minutu, a izjednačio je Pjer-Emerik Obamejang u 77.

Samo dva minuta kasnije, Husti je sjajno pronašao Harisa Seferovića, koji je sa ivice šesnaesterca postigao gol za novu pobedu Ajntrahta, sedmu u sezoni.

Borusija Menhengladbah odigrala je i sedmu utakmicu bez pobede u Bundesligi, pošto je danas kod kuće igrala 1:1 sa Hofenhajmom.

Gladbah je poveo golom Mahmuda Dahuda u 25. minutu, a izjednačio je Nadim Amiri u 53. Borusija je sada 13. sa 13 bodova, dok je Hofenhajm peti sa 22 boda.

Aktuelni šampion Bajern Minhen od 18.30 igra protiv Bajer Leverkuzena.