NAPREDAK SE VALJAO DO BODA: Partizan RAZOČARAO, Zvezda se sada pita!

Fudbaleri Partizana i Napretka remizirali su u Humskoj (0:0), u meču 27. kola Superlige Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojevića nisu uspeli da probiju defanzivni blok Kruševljana, te su tako kiksnuli u borbi za titulu prvaka.

Napredak je tokom celog meča su odugovlačili, valjali se, i to im je na kraju donelo bod.

Najveći rival, Crvena zvezda, u ponedeljak ima šansu da se trijumfom na gostovanju kod Metalca, izjednači na tabeli sa crno-belima.

Treba reći da bi u tom slučaju, ekipa Dejana Stankovića imala prednost, zbog boljeg međusobnog skora i pobede u derbiju od 2:0 na svom stadionu.

Partizan nije bio mnogo opasan u susretu sa Napretkom, koji se ovim bodom podigao na tabeli i sada je sedmi.

Prvo poluvreme nije bilo naročito sadržajno, samim tim ni stopostotnih šansi nije bilo u Humskoj.

Na startu susreta crno-beli su tražili od sudije Živkovića da pokaže na belu tačku, nakon pada Kvinsija Meniga u protivničkom šesnaestercu.

Najbolju priliku u prvom delu meča za domaće imao je Rikardo u 12. minutu, čiji je udarac izblokirao 18-godišnji Đeković.

Partizan je postepeno pojačavao ritam, a probleme gostima pravili su centaršutevi i ubačene lopte.

Najozbiljniju priliku za Kruševljane propustio je Marjanović posle centaršuta Sprema, ali je prerano trznuo glavom, a loptu neprecizno poslao pored gola.

Stanojević je odmah u nastavku na teren poslao nova četiri igrača, ubacivši Holendera, Jevtovića, Jovića i Živkovića.

U 57. minutu bila je pogođena i prečka gola Napretka, od strane Sprema, nad kojim je naknadno bio dosuđen prekršaj Lazara Markovića.

Stanojević je u 60. minutu napravio i poslednju izmenu, Milovanović je ušao i minut kasnije imao odličnu šansu. Iz peterca je glavom, posle centaršuta Rikarda, šutirao pored stative.

Partizan je teško dolazio do šansi, u dva navrata su opet tražili penal, a čini se i da su gosti koristili svaku moguću priliku da odugovlače igru.

Čekalo se dosta na novu pravu šansu za Partizan, a nju je u prvom minutu nadoknade imao mladi Milovanović, čiji je udarac iz peterca, refleksno, nogom zaustavio Vasiljević.

Imali su do kraja susreta poluprilike Rikardo i Živković, ali promene rezultata nije bilo.

Be the first to comment on "NAPREDAK SE VALJAO DO BODA: Partizan RAZOČARAO, Zvezda se sada pita!"