KAKVA LUDNICA U DERBIJU LONDONA: Vest Hem vodio do 89. minuta, ali se onda pojavio Kejn (VIDEO)

Fudbaleri Totenhema savladali su Vest Hem sa 3:2 posle velikog preokreta u poslednjim minutima utakmice.

Ekipa Maurisija Poketina tako je prekinula niz od čak četiri uzastopna remija u Premijer ligi.

Sparsi su bili bolji tim u prvom poluvremenu, ali su Čekićari stigli do prednosti golom Antonija.

Usledilo je magično drugo poluvreme. Totenhem već u 51. minutu preko mladog Vinksa poravnava na 1:1. Napadali su Pevci i posle postignutog pogodka, ali je opet Vest Hem stigao do prednosti. Posle jednog kornera Jansen je bez potrebe srušio Rida, a Majkl Din je pokazao na belu tačku. Lancini je preciznim udarcem doneo novo vođstvo svom timu. Krenuli su Sparsi na sve ili ništa, i to im se isplatilo u poslednjih nekoliko minuta. Prvo je nakon loše reakcije golmana Rendolfa Kejn u 89. minutu poslao loptu u praznu mrežu. Totenhem je hteo da dođe do sva tri boda u završnici i u tome je uspeo. Son je sjajno prevario Nordtvajta, koji ga je srušio u šesnaestercu, pa je Majkl Din ponovo pokazao na belu tačku. Odgovornost je naravno preuzeo Hari Kejn, koji je svojim petim golom u sezoni, a drugim na ovom meču doneo velika tri boda svom timu.

Totenhem je ovim trijumfom ostao na petom mestu i ima 24 boda, samo tri manje od vodećeg Sitija. Vest Hem je ostao na samo 11 i trenutno je tek 17.