REMI U DERBIJU SEVERNOG LONDONA: Dobar fudbal, dva gola i po bod za Arsenal i Totenhem (VIDEO)

Arsenal i Totenhem odigrali su 1:1 u derbiju Severnog Londona.

Fudbaleri Arsena Vengera tako su propustili šansu da pobedom dođu do čelne pozicije na tabeli.

Na Emirejtsu smo imali priliku da gledamo veoma dobar meč i prava je šteta što nismo videli još koji gol. Totenhem je bolje krenuo utakmicu, osokoljen povratkom Harija Kejna. Upravo je engleski napadač imao prvu veliku šansu na utakmici, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola. Posle toga Arsenal je preuzeo konce, i propustio nekoliko šansi da povede. Dobre prilike promašili su Ivobi i Ozi, a Volkot je pogodio i stativu. Ipak, Tobdžije su došle do prednosti u 42. minutu. Ozil je izveo slobodnjak, a Vimer je na nesrećan način sproveo loptu u svoju mrežu. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Totenhem ubrzo po početku drugog dela stiže do izjednačenja. Koščelni je naivno oborio Dembelea, a Klatenburg je pokazao na belu tačku. Sigurni egzekutor bio je povratnik Kejn, pa je rezultat od 51. minuta 1:1. Do kraja utakmice videli smo još nekoliko veoma opasnih napada na obe strane. Eriksen je u nekoliko navrata mogao da savlada Čeha, ali Danca baš neće gol, prvi udarac mu je golman Arsenala odbranio, dok je u drugoj situaciji pogodio stativu. Pokušavao je i Arsenal, rezervista Žiru je imao dobar pokušaj glavom, ali je Ljoris bio na mestu. Na kraju možda i najravnopravniji ishod i podela bodova.