VANZEMALJSKI FUDBAL KONTEOVIH PLAVACA: Čelsi od očajnog Evertona ostavio samo dugmiće (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija odigrali su još jednu perfektnu partiju u Premijer ligi. Ekipa Antonija Kontea petardirala je Everton sa 5:0 i tako upisala petu uzastopnu pobedu u šampionatu bez primljenog gola.

Ponovo je junak trijumfa bio preporođeni Eden Azar. Belgijanac je doveo Plavce u vođstvo u 19. minutu. Samo 60-ak sekundi kasnije na semaforu je stajalo 2:0, svoj prvenac u plavom dresu postigao je Markos Alonso. Do kraja poluvremena upisao se i Kosta, kome je asistirao sjajni Nemanja Matić.

Ni u drugom poluvremenu se uloge na terenu nisu menjale, Čelsi je dominirao, dok je Everton igrao jednu od najgorih partija godinama unazad. Azar je u 56. minutu svojim drugim golom na utakmici povisio na 4:0. Konačnih Čelsi Everton 5:0 postavio je Pedro u 65. minutu. Ekipa Ronalda Kumana za ceo meč uputila je samo jedan udarac. Sa druge strance momci Antonija Kontea su pored ovih pet golova, mogli da postignu još bar toliko.

Ovom pobedom Čelsi je preuzeo prvo mesto od Sitija i ima 25 bodova, Everton je ostao šesti sa 18 poena.