LUDNICA NA KANARSKIM OSTRVIMA: Selta vodila sa 3:0, na kraju jedva osvojila bod protiv Las Palmasa! (VIDEO)

U pretposlednjoj utakmici 10. kola Primere Las Palmas i Selta odigrali su nerešeno 3:3 u ludoj utakmici.

Gost iz Viga došao je na Kanarska ostrva sa četiri trijumfa u poslednjih pet utakmica. Silovito su započeli utakmicu, pa su već u šestom minutu golom Vasa poveli. Nije dugo vremena prošlo, a na semaforu je stajalo 0:2. Ovoga puta strelac je Ijago Aspas u 14. minutu. Isti igrač samo sedam minuta kasnije daje još jedan pogodak, pa na sredini poluvremena Selta vodi sa neverovatnih 3:0. Pokušao je domaćin do odlaska na pauzu da stigne bar do gola, ali su promašili nekoliko lepih šansi.

Ipak, ko je očekivao da je utakmica rešena, grdno se prevario. Bigas odmah na startu drugog poluvremena smanjuje na 3:1. U 66. minutu penal za Las Palmas i crveni za goste. Vijera koristi najstrožu kaznu, pa Selta sada ima samo minimalnu prednost od 3:2. Samo dva minuta kasnije na semaforu je 3:3, strelac je Kevin Prins Boateng. Pokušavao je domaćin da stigne do velikog preokreta i pobede do samog kraja, ali nije uspeo. Selta je, ipak, mogla da upiše sva tri boda, međutim šut Dijaza u nadoknadi vremena završio je na prečki. Na kraju po bod za oba tima.

Las Palmas je sada deseti na tabeli sa 13 bodova, Selta je jedno mesto iznad sa poenom više.

Sutra 10. kolo zatvaraju Deportivo i Valensija.