KONAČNO I ONI DA POBEDE: Valensija upisala prve poene, Alavesu nije pomogla ni Kataijeva asistencija (VIDEO)

Fudbaleri Valensije konačno su došli do prvog trijumfa u novoj sezoni Primere. Slepi miševi su na Mestalji savladali Deportivo Alaves sa 2:1.

U prvoj postavi gostiju iz Alavesa bilo je mesta za dvojicu srpskih fudbalera, Nenada Krstičića i Aleksandra Kataija.

Valensija je stigla do vođstva autogolom Lagvardije u 28. minutu. Nekoliko sekundi pre kraja prvog poluvremena, Katai je sjajno izveo korner, a Tokero je bio na pravom mestu i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Posle dvadesetak minuta drugog poluvremena trener gostiju Pelegrino je iz ige izveo oba srpska fudbalera. „Kazna“ za to je stigla u samoj završnici meča. Rezervista Bakali je pao u šesnaestercu Alavesa, a sudija je na dojavu pomoćnika pokazao na belu tačku. Pareho je bez problema savladao Paček, pa je Valensija stigla do zaslužene pobede i prvih bodova u sezoni. Alaves je doživeo prvi poraz.