KVERI JE BIO NEMOĆAN: Sjajni Janko prošao u drugo kolo

Srpski teniser Janko Tipsarević se plasirao u drugu rundu US opena.

On je u prvom kolu u četiri seta savladao Sema Kverija- 7:6, 6:7, 6:3, 6:3.

Tipsarević je bolje započeo meč od protivnika, oduzeo mu je servis u petom gemu, ali je pri rezultatu 5:4 ispustio čak četiri set lopte na svoj servis. Ušlo se u taj-brejk, Amerikanac je poveo sa 3:1, ali Tipsa uzima pet poena u nizu i dolazi do tri set lopte, drugu u odlučujućem gemu i šestu ukupno koristi i dolazi do vođstva od 1:o. Drugi set je bio sličan prvom, samo u drugačijim ulogama. Kveri je oduzeo servis Janko, ali je kao i srpski teniser u prvom setu propustio šansu da na svom servisu dođe do izjednačenja. Tipsarević je uspeo da izbori taj-brejk, ali je Kveri ovgoa puta bio nemilosrdan. Rešio je sa 7:0 trinaesti gem u svoju korist, pa je rezultat bio 1:1.

Zaigrao je Janko mnogo bolje u naredna dva seta, skoro svaki put je pretio Kveriju dok je ovaj servirao. Šakom i kapom je uzimao brejkove, pa je treći i četvrti set rešio svoju korist sa 6:3 i obezbedio plasman u drugu rundu.

Kveri osle pobede nad Novakom, je izgubio mečeve i od Troickog, a evo sad i od Tipsarevića.