POSLE PENALA: Partizan prošao dalje

Iz dve iste akcije, Terehov je postigao dva gola i dva puta doneo prednost, u 33. i 75. minutu, a na drugoj strani su strelci bili Jojić u 54. i Šćekić u 90. minutu za dva izjednačenja i upravo je gol crnogorskog reprezentativca odveo meč u produžetke.

Soči je iz dve akcije stigao do dva gola i to posle dva sjajna dupla pasa.

Partizan je više napadao i stvarao više prilika, ali je u dva navrata morao da se vraća u meč, umesto da dođe do prednosti i mirno kontroliše utakmicu.

U produžecima nije bilo golova, pa su penali odlučivali pobednika na stadionu Partizana.

Prvi penal je promašio Tsagalov, koji je pogodio stativu. Živković je odmah pogodio i doneo prednost Partizanu posle prve serije.

Svi ostali izvođači Partizana bili su sigurni, a onda je Stevanović odbranio penal i Vujačić je overio pobedu.

Partizan je dobro krenuo i imao je veliku šansu već u šestom minutu.

Duga lopta Natha stigla je do Markovića, koji ubacuje na drugu stativu do Holendera, a reprezentativac Mađarske gađa sa sedam metara i izblokiran je.

Zatim je dva minuta kasnije Marković gađao sa deset metara pored gola, pa još jednom gađao u 15. minutu, ovoga puta sa ivice kaznenog u donji levi ugao, ali je to odlično odbranio golman Sočija.

Posle toga bio je korner, a Vujačić je propustio najveću priliku, kada je sa šest metara gađao daleko preko gola, iako je bio usamljen.

Natho je imao najbolju priliku posle Vujačića – sa 17 metara gađao je iz slobodnog udaraca gornji levi ugao, ali je to fantastično odbranio golman gostujuće ekipe.

I onda niotkuda, Soči dolazi do prednosti.

Dupli pas su odigrali Barać i Terehov, Terehov je ostao usamljen na sedam metara i rutinski smestio loptu u mrežu u 34. minutu za 0:1.

Partizan je imao još nekoliko solidnih pokušaja u prvom poluvremenu, ali je Soči otišao sa 1:0 na veliki odmor.

Odmah je u drugom poluvremenu krenuo Partizan jako i u napad, a to im se isplatilo u 54. minutu.

Tada je snažnim udarcecm sa 10 metara po zemlji pogodio Miloš Jojić i doneo izjednačenje Partizanu.

Partizan je kontrolisao igru, pritiskao i napadao, ali nije bilo prave konkretne prilike, koja bi ugrozila gol Sočija.

I kao i u prvom poluvremenu, Partizan je bio bolji, napadao je, kontrolisao utakmicu, a Soči je iz prve prave akcije postigao gol.

Bila je to još jedna sjajna akcija ruskog tima i ponovo je realizator bio Terehov.

Nikog nije bilo na desnoj strani u odbrani Partizan i to su eksploatisali gostujući fudbaleri, pa su preko te strane ušli u kazneni prostor.

Lopta je ponovo stigla do Terehova, koji je ponovo sa peterca rutinski smešta u mrežu i Soči je ponovo poveo u 76. minutu.

Partizan je u završnici krenuo na sve ili ništa, pošto je morao da postigne pogodak makar za izjednačenje.

Fudbalski bogovi pogledali su Partizan – izjednačenje je stiglo u 90. minutu.

Šćekić je sa nekoliko metara glavom pogodio za 2:2 i poslao utakmicu u produžetke.

Be the first to comment on "POSLE PENALA: Partizan prošao dalje"