AMERIKA JE SA DRUGE PLANETE: Košarkaši Srbije donose srebro, koje sija kao zlato!

Košarkaši Srbije osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju.

Orlovi su u finalu ubedljvio poraženi od prejakih Amerikanaca sa.

Naš tim se rezultatski držao samo u prvoj četvrtini, u kojoj smo nekoliko minuta imali i malo vođstvo. Drim Tim je odigrao daleko najbolju utakmicu na turniru što se tiče odbrane. Ozbiljno su shvatili našu reprezentaciju, i u ni jednom trenutku nam nisu dali bar i malu šansu da se nadamo čudu. Bogdan Bogdanović je bio totalno indisponiran, šutirao je 0/8 za tri poena, ali ko mu može zameriti. Naši košarkaši su na kraju uspeli i drugi put na turniru da zadrže Amerikance ispod 100 poena, a poslednju četvrtinu smo uspeli i da dobijemo sa 23:17.

Najefikasniji u našem taboru bio je Nemanja Nedović sa 14 poena, Mačvan je ubacio 11. Kod Amera, ubedljivo najbolji je bio Durent sa 30 poena, baš kao i u finalu u Londonu.

Nama ostaje da čestitamo sjajnim košarkašima Srbije, koji su nas ponovo obradovali. Glavu gore momci, predvođeni velikim Saletom, pašće i taj Drim Tim.

BRAVO SRPSKI KOŠARKAŠI NA OLIMPIJSKOM SREBRU.