RUTINSKA POBEDA: Dva gola Ibrahimovića u laganom trijumfu Junajteda (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda upisali su i drugu pobedu na startu nove sezone u Premijer ligi.

Crveni Đavoli su sa 2:0 na Old Trafordu savladali Sautempton, a oba gola postigao je Zlatan Ibrahimović.

Sautempton nije loše igrao u prvom delu, organizovao je nekoliko opasnih napada, ali Junajted je taj koji je došao do gola. Igrao se 36. minut, Runi je sjajno centrirao, a Ibrahimović još bolje zahvatio loptu glavom i savladao nemoćnog Forstera. 1:0 je i bio rezultat prvog poluvremena. Na startu drugog ekipa Žozea Murinja duplirala je prednost, Klasi je potpuno bezrazložno oborio Šoua u šesnaestercu, a sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku. Ibrahimović je precizno poslao loptu u jendu, a golmana u drugu stranu, pa je Junajted poveo sa 2:0. Moglo je do kraja meča da bude golova na obe strane, ali su mreže mirovale. Vredi istaći sjajni debi Pola Pogbe, odigrao je veoma dobro i u odbrani i u napadu, a imao je i dva šuta van okvira. Pokazao je da će biti ogromno pojačanje za Junajted. Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta za Soton, postigao je i gol koji je bio opravdano poništen zbog ofsajda. Ovo je bio prvi trijumf Murinja kao menadžera Mančestera na Old Trafordu.

Junajted posle dva kola ima šest bodova, a Sautempton je ostao na jednom.