PLAVCIMA PRIPAO LONDONSKI DERBI: Kasni gol Dijega Koste doneo pobedu Konteovom Čelsiju (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su u londonskom derbiju ekipu Vest Hema sa 2:1 na Stamford Bridžu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, i ako je ekipa Antonija  Kontea imala više od igre, i nekoliko zrelih šansi za vođstvo. Vest Hem je igrao bez najboljeg igrača Dimitrija Pajea, koji je utakmicu počeo sa klupe. Odmah na startu drugog dela, Čelsi je došao do prednosti. Anotnio je bespotrebno oborio Aspilikvetu u šesnaestercu, a sudija Din je opravdano pokazao na belu tačku. Azar je rezantnim udarcem po sredini gola savladao Adrijana i postigao prvenac u novoj sezoni. Uveo je Biliće nešto kasnije Pajea, koji je povezao konce u igri Vest Hema, što je donelo rezultata. Igrao se 77. minut, Paje je izveo korner, napravila se gužva u kaznenom domaćih, u kojoj se najbolje snašao Kolins, koji je sjajnim udarcem poravnao na 1:1. Ipak, Čelsi dolazi do pobede u 89. Rezervista Bačuaji je glavom pronašao Kostu, koji je lepim i preciznim hicem sa 20.ak metara savladao Adrijana i doneo debitantsku pobedu novom menadćeru Plavaca Antoniju Konteu. Po svemu viđenom na Bridžu, zasluženu.

Čelsi u sledćem kolu gostuje Votfordu, dok Vest Hem na Olimpijskom stadionu dočekuje Bornmautom.