JUNAJTED ZASEO NA ČELO: Murinjo debitovao pobedom, golčina Ibrahimovića (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Bornmut u gostima sa 3:1 u prvom meču Žozea Murinja na klupi Crvenih đavola u Premijer ligi.

Nisu igrači Mančestera odigrali vrhunsku utakmicu. Do vođstva su došli u 40. minutu posle velike greške Frencisa. Mata mu je dva puta oduzeo loptu, i posle toga bez problema pogodio praznu mrežu.

Drugi deo doneo je nešto bolju igru Murinjovih momaka. Posle lepe akcije, Runi je glavom pogodio za 2:0 u 59. minutu. Samo pet minuta kasnije Zlatan Ibrahimović postiže prvenac u Premijer ligi. Šveđanin je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio mrežu nemoćnog Boruca. Do kraja utakmice Bornmut je uspeo da ublaži poraz golom Adama Smita. Moglo je na kraju utakmice da bude i 3:2, ali su se domaći fudbaleri spetljali u završnici poslednjeg napada na meču.

Dobra uvertira za Murinja i Junajted, pred ono što im sledi. A, to je sigurno, borba za titulu, koja nikad neće biti teža i neizvesnija.