BELGIJA NA KOLENIMA: Maroko slavio i zaseo na čelo grupe F!

Tanjug/AP

Reprezentacija Maroka savladala je Belgiju sa 2:0 (0:0) i tako postala lider u grupi F.

Prvo poluvreme bilo je prilično sadržajno, uprkos tome što su mreže ostale mirne.

Reprezentacija Belgije je bolje ušla u meč, što se dalo videti već po udarcu Bačuaja iz 5. minuta, kada je golman Maroka jedva sačuvao sopstvenu mrežu.

Nastavila se inicijativa izabranika Roberta Martinesa i u nastavku, ali Marokanci su uspešno odbijali nalete protivnika.

Od oko 20. minuta Maroko se oslobodio pritiska, te počeo da igra sve ofanzivnije.

Najpre je udarac Ziješa završio preko gola, da bi zatim isti scenario bio viđen i sa Hakimijem.

Poveo je Maroko posle slobodnog udarca Ziješa u 47. minutu, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajd pozicije.

Nastavio je Maroko da napada i na početku drugog poluvremena, ali realizacije nije bilo.

Ređale su se šanse na jednoj pa na drugoj strani.

Prvo je golman Maroka zaustavio udarac Azara, da bi nedugo zatim na drugoj strani šut Bufala završio pored stative Belgije.

Tok meča promenio se kada je Sabiri postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca u 73. minutu.

On je šutirao iz praktično mrtvog ugla, te prevario protivnike koji su mislili da će uputiti centaršut.

U 91. minutu Abuklal stavlja tačku na pobedu Maroka koji sada zauzima prvo mesto u grupi.

Be the first to comment on "BELGIJA NA KOLENIMA: Maroko slavio i zaseo na čelo grupe F!"