LIVERPUL PREGAZIO BARSELONU: Redsi ponizili Blaugranu, gol Grujića na asistenciju Markovića (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Barselonu sa 4:0 u Internacionalnom Kupu šampiona.

Ekipa Jirgena Klopa je bila bolja u prvom poluvremenu, koje se završilo rezultatom 1:o, jedini gol u prvih 45 minuta postigao je Sadio Mane.

Drugi deo igre doneo je velike greške u odbrani Barse, prvo je Matje izgubio loptu, što je kasnije kumovalo auto-golu Maskerana. Minut nakon toga, Buskets je nonšalantno prihvatio loptu na sredini terena, što je iskoristio Stjuart, koji mu je ukrao loptu i prosledio do Oriđija, on je pogodio mrežu i povećao na 3:0. Preuzela je posle toga Barsa inicijativu, ali nije bilo nekih većih prilika. U 72. minutu su na teren ušli Marko Grujić i Lazar Marković. Konačnih 4:0 postavio je upravo Marko Grujić, glavom, i to na asistenciju Lazara Markovića.

Na tribinama Vemblija ovaj meč je pratilo čak 89,845 gledalaca, što je druga najveća poseta u novijoj istoriji čuvenog stadiona.