LIGA EVROPE: Junajted potvrdio prolaz, eliminacija Fenerbahčea, autogol Nastasića u remiju Šalkea i PAOK-a

Odigrana su prva tri revanš meča nokaut faze Lige Evrope.

Mančester Junajted je minimalnom pobedom od 1:0 nad Sent Etjenom u gostima potvrdio prolaz u narednu rundu. Jedini strelac na utakmici bio je Henrik Mktarijan u prvom poluvremenu. Ekipa Žozea Murinja je na kraju u ukupnom rezultatu slavila sa 4:0.

Krasnodar je napravio malo iznenađenje eliminacijom Fenerbahčea. Posle pobede u Rusiji od 1:0, ekipa Krasnodara uspela je da odigra nerešeno 1:1 u revanšu u Istanbulu. Rusi su poveli golom Smolova u 7. minutu, a konačan tezultat postavio je Souza krajem prvog poluvremena.

Šalke i PAOK su odigrali nerešeno 1:1. Nemci će u narednu fazu pošto su u prvom meču slavili sa 3:0 u Solunu. Domaćin je poveo golom Šopfa, ali je autogolom Nastasića PAOK stigao do remija.

Ostali revanš mečevi su na programu sutra.