ŠTA SE OVO DEŠAVA: Liverpul „popio“ sedam komada od Aston Vile!

Tanjug/AP

Posle debakla Mančester junajteda u duelu sa Totenhemom, brodolom je doživeo i Liverpul. Šampion Engleske izgubio je od Aston Vile u gostima sa 7:2.

Nakon 45 minuta birmingemska ekipa je imala ogromnih 4:1, ali se tu nije zaustavila.

Na „Vila Parku“ u prvom poluvremenu briljirao je Oli Votkins, kome je tačno 39 minuta bilo potrebno da postigne het-trik.

Votkins je tako pretekao Aleksandra Mitrovića i Džejmija Vardija, kada je u pitanju broj golova u prve četiri engleske lige od starta prošle sezone.

On ih ima 29, dok su centarfori Fulama i Lestera ostali na 28.

Mrežu Adrijana pogodio je i MekGin, dok je jedini gol u prvom poluvremenu za Liverpul postigao Mohamed Salah.

Domaći su sa sjajnom igrom nastavili i posle pauze.

Do prvenca u dresu novog kluba stigao je Ros Barkli u 55, da bi Mohamed Salah postigao svoj drugi pogodak na meču u 60. minutu.

Očekivalo se da „redsi“ nastave da pritiskaju i utakmicu učine zanimljivijom, međutim, to se nije dogodilo.

Griliš je sa dva gola u roku od devet minuta dodatno povisio prednost Aston Vile.

Do kraja utakmice promene rezultata više nije bilo, 7:2.

Ekipi Jirgena Klopa ovo je prvi poraz u sezoni. I to kakav.

Sa druge strane, Aston Vila je nastavila sa sjajnim rezultatima i ovo im je treći uzastopni trijumf što ih je „lansiralo“ na drugo mesto na tabeli.

Ova utakmica je znak da će ova sezona biti mnogo drugačija od prethodna, a trka za titulu znatno uzbudljivija.

Liverpul će šansu da se iskupi imati posle reprezentativne pauze, kada će gostovati Everton, trenutnom lideru, u gradskom derbiju.

Birmingemski tim ide „na noge“ Lesteru, kako bi nastavio pobednički niz.

Be the first to comment on "ŠTA SE OVO DEŠAVA: Liverpul „popio“ sedam komada od Aston Vile!"