PARTIZAN NAJAVIO PROTEST TOKOM UTAKMICE: Crno-beli igraju Kup protiv Zvezde!

FOTO. FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana nastupiće na polufinalnoj utakmici Kupa Srbije protiv Crvene zvezde u sredu na Marakani.

Crno-beli su se nakon nekoliko dana vaganja odlučili za ovu opciju, a povodom cega oglasili su se saopštenjem.

 


Saopštenje velikana iz Humske 1 prenosimo u celosti i bez redakcijskih izmena.

– Upravni odbor doneo je odluku da FK Partizan nastupi na sutrašnjoj utakmici polufinala Kupa Srbije. Iako nezadovoljni stanjem u domaćem fudbalu, gde naš klub ima neravnopravan tretman od strane FSS i sudijske organizacije pre svega, iz obaveze prema igračima, navijačima, istoriji kluba i takmičenju Kupa naše zemlje, doneta je odluka o odigravanju utakmice. Sportska javnost je u kratkom periodu mogla da posvedoči sramnom tretmanu kluba i naših igrača od strane sudije Pavla Ilića, koji je bestidno i po nalogu režirao krajnje rezultate poslednja dva „večita derbija“. Za sudijskog diletanta Ilića (u rodnom Kragujevcu poznatog kao osvedočenog „zvezdaša“, o čemu postoje i fotografije dotičnog u majici sa obeležjima tog kluba), jedini cilj u dve utakmice bio je ne dozvoliti nadmetanje aktera po pravilima fudbalske igre, već samo i jedino onemogućiti igrače Partizana da trijumfuju! Sudija Ilić, koji je poslat po nalogu FSS i predsednika sudijske organizacije, da svojim sramnim suđenjem kreira krajnji rezultat u korist jednog tima, uz vređanje, bahaćenje i odsustvo obraza i morala, nikada više ne bi smeo da bude akter najveće utakmice koju srpski fudbal ima. FK Partizan će zbog sveukupnog tretmana kluba u organima FSS, na sutrašnjoj utakmici iskazati revolt i protest na poseban način i zahtevati da se odnos prema našem klubu hitno promeni, u skladu sa značajem koji FK Partizan ima za srpski fudbal – navodi se u saopštenju FK Partizan.

 


Utakmica je na programu od 19:00, a drugi polufinalni par čine Radnički Kragujevac i Vojvodina, koji će svoj meč odigrati od 16 časova na stadionu Čika Dača.

Be the first to comment on "PARTIZAN NAJAVIO PROTEST TOKOM UTAKMICE: Crno-beli igraju Kup protiv Zvezde!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*