NISMO MI ZA OVAJ SPORT: Rukometaši Srbije izgubili i od Crne Gore!

Rukometaši Srbije poraženi su od Crne Gore rezultatom 30:29 u okviru 3. kola grupe C na Evropskom prvenstvu i tako su kao poslednji završili takmičenje.

„Orlovi“ su tako u grupi osvojili poslednje mesto sa samo jednim osvojenim bodom, dok su Crnogorci na kraju treći, a u drugu fazu će Mađarska i Island.

Ostaje da se vidi da li će nakon još jednog neuspeha Toni Đerona ostati na klupi reprezentacije.

Srbija je u meč ušla sa imperativom pobede, dok za Crnogorce ovaj duel nije imao nikakv rezultatski značaj, pošto su posle poraza od Islanda u 2. kolu ostali bez šansi za plasmnom u drugi krug.

Ipak, početak meča prošao je u znaku našeg rivala, koji je utakmicu otvorio sa vođstvom od 4:0.

Srbija se mučila u napadu, a čuda na golu Crne Gore pravio je golman Simić.

Đerona je morao da reaguje tajm-autom i zaigrali smo nakon njega dosta bolje. Golovima Kojadinovića i Kukića stigli smo samo na minut zaostatka na poluvremenu, 15:4.

„Orlovi“ su bili sjajni na startu drugog dela i ekspresno su nakon gola Ilića stigli do prve prednosti na meču.

Imali smo šansu odlepimo na dva gola prednosti, ali je potom Dragan Pešmalbek napravio katastrofalnu grešku. U kontri je pogodio golmana Crne Gore u glavu i zaradio isključenje.

Kola su krenula nizbrdo, a „Đetići“ serijom od 3:0 stižu do vođstva od 20:18.

Održavali su Crnogorci prednost bez većih problema sve do same završnice kada je Ilić pogodio za izjednačenje.

Imala je Srbija napad za pobedu, ali je Đorđić očajno šutirao i bio izblokiran. Vuko Borozan je to kaznio na drugoj strani, a Radivojević je iz sedmerca uspeo da izjednačio na 29:29.

Crnogorcima je ostalo šest sekundi i to im je bilo dovoljno da stignu do pobede i velikog slavlja.

Najefikasniji u našem timu bio je Kukić sa sedam golova, dok je Ilić dodao četiri.

U taboru pobednika Branko Vujović upisao je osam pogodaka, Miloš Vujović i Grbović imali su po sedam, a Borozan šest.