NEVEROVATNO: Totalni anonimus RAZBIO Lajovića!

Dušan Lajović doživeo je pravu blamažu na startu Vimbldona.

Srpski teniser se kući vraća već posle 1. kola u kojem ga je porazio anonimni domaći igrač Jan Čoinski (dobio vajld-kartu za turnir).

Britanac je slavio posle preokreta rezultatom 3:1 (5:7, 7:6, 6:2, 6:2) i tako stigao do svoje prve pobede u karijeri na nekom Grend slem turniru.

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a trajao je 157 minuta.

Lajović je bio ogroman favorit protiv 164. tenisera sveta, ali je i pored toga uspeo da izgubi.

Duci je sjajno otvorio meč i odmah napravio brejk, ali mu je Čoinski ubrzo uzvratio i izjednačio na 2:2. U naredna dva gema videli smo još po brejk na obe strane, pa se činilo da gledamo meč ženskog tenisa.

Novih brejkova nije bilo sve do 12. gema kada je Lajović oduzeo servis rivalu i osvojio prvi set.

Činilo se da će mu to otvoriti put ka trijumfu, ali se dogodilo potpuno suprotno.

U prvih pet gemova drugog seta videli smo četiri brejka, po dva na obe strane.

Uspeli su Srbin i Britanac potom da se konsoliduju na servisu, te su uveli ovaj deo igre u taj-brejk. Čoinski je lako poveo sa 6:2, a potom iskoristio treću set loptu i izjednačio na 1:1.

Dva naredna seta donela su apsolutnu dominaciju anonimnog Britanca. Jan je u oba seta napravio po dva brejka, razbio Lajovića i plasirao se u 2. kolo.

Tamo će ga čekati 17. nosilac Hubert Hurkač.