CRVENO-BELA RUTINA: Zvezda lako savladala Borac, debitovala i nova pojačanja!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su i drugi trijumf na pripremama za novu sezonu.

Crveno-beli su u prijateljskom meču odigranom na Zlatiboru savladali Borac iz Banjaluke rezultatom 2:0.

Barak Bahar je tako u svoja prva dva meča na klupi srpskog šampiona upisao dva rutinska trijumfa, što se i očekivalo, imajući u vidu veliki razliku u kvalitetu između njegovog tima i prva dva rivala na pripremama.

Na ovom meču debitovala su dva nova pojačanja srpskog šampiona, Žan Filip Kraso i Piter Olanjinka, koji su šansu dobili u poslednjih dvadesetak minuta utakmice.

Zvezda je do prednosti stigla već u 8. minutu pogotkom talentovanog Stefana Mitrovića.

Lepo je izgradio sebi poziciju i šutirao odlično po zemlji sa leve strane, a lopta se od golmana Banjalučana odbila u mrežu.

Crveno-beli su imali veliki posed lopte, ali do kraja poluvremena nisu stvorili mnogo šansi, dok je Borac bio potpuno bezopasan.

Jedino vredno pomena je to što je Jegor Prucev morao da napusti teren zbog povrede, a zamenio ga je Vladimir Lučić koji je uneo mnogo živosti u igru i bio jedan od boljih igrača na ovom meču.

Crvena zvezda je dominirala od starta drugog poluvremena i drugi gol je sve vreme visio u vazduhu.

Stefan Mitrović je bio najagilniji, ali je Borac nekako uspevao da odbije nalete Zvezde, čiji je trener Barak Bahar do 60. minuta napravio još sedam izmena.

Do zasluženog drugog gola srpski velikan stigao je u 69. minutu, a strelac je bio rezervista Lučić.

Mladi Jovan Šljivić je perfektno uposlio Lučića, koji je glavom kaznio lošu reakciju odbrane rivala.

U 74. minutu šansu su dobili Olajinka i Kraso, pokušavali su novi Zvezdini stranci da stignu do gola, ali nisu u tome uspeli na svom debiju u crveno-belom dresu.

U 87. minutu njih dvojica su kombinovali, ali posle dobre akcije Olanjinka nije bio precizan.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, pa je beogradski tim odneo pobedu rezultatom 2:0.

Sastavi timova za ovaj meč bili su sledeći:

FK Crvena zvezda: Glazer (Vasiljević), Nedeljković (Vigo), Dragović (Milunović), Eraković (Leković), Rodić (Nikolić), Stamenić (Ado), Kanga (Mijailović), Ivanić (Šljivić), Prucev (Lučić), Mitrović (Olanjinka), Mijatović (Kraso).

FK Borac Banjaluka: Ćetković, Kvržić, Račić, Jokić, Pejović, Predragović, Fićović, Blagaić, Lukić, Kortez, Hrelja.

Be the first to comment on "CRVENO-BELA RUTINA: Zvezda lako savladala Borac, debitovala i nova pojačanja!"